Pirosiarczyn Potasu Browin 100g

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 5,60 zł 5.60
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Browin
Kod produktu: BIO401811

Opis

Pirosiarczyn potasu- do dezynfekcji i stabilizacji

Opis produktu:
Pirosiarczyn potasu (PP) - środek chemiczny powszechnie stosowany do stabilizacji moszczów i win. Może być również stosowany do płukania sprzętu winiarskiego i piwowarskiego. Opakowanie zawiera 100 g krystalicznego pirosiarczynu potasu.

Stosowanie:
W zależności od zastosowania środka, zaleca się różne jego dawki:

  • do stabilizacji moszczu (aby zabezpieczyć go przed rozwojem bakterii i dzikich drożdży podczas fermentacji), stosuje się 1g pirosiarczynu potasu na 10 L moszczu. Odpowiednią porcję rozpuszcza się w 50-100 ml wody, następnie dodaje do nastawu i dokładnie miesza.
  • do stabilizacji wina (zatrzymania fermentacji, zabezpieczenia wina przed utlenieniem, ustabilizowania jego barwy i klarowności) przed zlaniem wina w butelki, aby nie było tzw. wtórnej fermentacji (czyli by nie powstało wino musujące), zaleca się stosowanie 1g pirosiarczynu potasu na 10 L wina. Odpowiednią porcję rozpuszcza się w 50-100 ml wody, następnie dodaje do wina i dokładnie miesza.
  • do płukania sprzętu rozpuszcza się 10 g pirosiarczynu potasu w 2 L wody i tak przygotowanym roztworem płucze balony, pojemniki fermentacyjne, butelki, prasy, beczki, wcześniej umyte z użyciem detergentów i wypłukane wodą. Po użyciu PP nie używa się ponownie wody.

    Pirosiarczyn potasu przechowywać należy w chłodnym, suchym, niedostępnym dla dzieci miejscu i stosować w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

    UWAGA: Należy przestrzegać zalecanych dawek. Znaczne przedawkowanie, szczególnie przy stabilizacji moszczu, spowodować może zahamowanie fermentacji. W przypadku stabilizacji gotowego wina, zbyt duża dawka pirosiarczynu potasu powoduje powstawanie nieprzyjemnego smaku i siarkowego aromatu.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl